Aktualności

Chryzantemy

Chryzantemy w Ogrodnictwie Florabit mogą Państwo wybrać już dziś, a odebrać, na spokojnie, przed Dniem Wszystkich Świętch (do 31 października). Chryzatemy są naszej produkcji, dorodne i kwitnące. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00, a w sobotę od 9:00 do 14:00. Serdecznie zapraszamy! 

NOWOŚĆ | YANKEE CANDLE

Tej jesienie wprowadziliśmy do asortymentu kultowe świece Yankee Candle. Wśród zapachów można znaleźć otulające kompozycje, aromaty kojarzące się z czystością, oraz bardziej egzotyczne nuty. Oprócz świec w szczelnie zamykanym słoiku oraz kwadratowym szkle, posiadamy, tea lighty, woski oraz wkłady. Świece, w zależności od rozmiaru, palą się od 28/150h. Wspaniale umilą Państwu jesienne wieczory, doskonale nadają się również na prezent oraz jako ciekawy element wystroju wnętrz.

AL-KO Gardentech

Od tego sezonu wzbogaciliśmy nasz asortyment o profesojonalne maszyny ogrodnicze niemieckiej marki AL-KO. Dlaczego nasz wybór padł akurat na tego partnera? Przede wszystkim ze względu na jakość i niemiecką technologię, doceniamy również, że produkcja odbywa się w Europie, a dokładniej w austryjackim Obdach. AL-KO to firma rodzinna z wieloletnimi tradycjami, a ten rodziaj i nam jest bliski. Dodatkowo firma daje od 3 do 5 lat gwarancji na swoje produkty. W naszej ofercie mamy kosiarki, podkaszarki, pilarki, traktory do koszenia i inne sprzęty. Serdecznie polecamy Państwa uwadze!

Wiosna w ogrodzie cz.3: iglaki, liściaste i krzewy kwitnące

IGLAKI I LIŚCIASTE Pod koniec marca zaczynamy sadzenie nowych drzewek i krzewów. W przypadku iglaków należy pamiętać o zapewnieniu im kwaśnego podłoża, możemy zastosować również nawóz długodziałający. Pod modrzewiami grabimy opadłe jesienią igły. ------------------------------------------------- KRZEWY KWITNĄCE Na wiosnę przycinamy krzewy kwitnące np. krzewuszki, tawuły, kaliny i irgi. Dzięki temu rośliny wytworzą pąki na przyrostach. Forsycje, migdałowce, pigwowce przycinamy dopiero po kwitnieniu.  

Wiosna w ogrodzie cz.2: trawniki i rośliny cebulowe

TRAWNIKI Na wiosę dobrze jest uzupełnić ubytki w trawniku, jeśli takie spowodował śnieg. Warto też przeprowadzić zabieg wertykulacji albo dokładnie go wygrabić. Możemy zacząć stosować nawozy przeznaczone do trawników, które dobrze wpłyną na jego gęstość, wzrost i soczysty kolor. --------- ROŚLINY CEBULOWE Jeśli chcemy, aby nasze rośliny cebulowe (krokusy, przebiśniegi, hiacynty, szafirki) ponownie zakwitły w przyszłym roku, nie możemy zbyt wcześnie obciąć lub skosić ich liści, aby zdołały zgromadzić substancje zapasowe w cebuli. Ścinamy je dopiero, kiedy liście są w połowie suche.

Wiosna w ogrodzie cz.1: drzewa owocowe

Wczesną wiosną, jak tylko rozmarznie gleba, możemy zacząć sadzić drzewa i krzewy owocowe. Polecamy sadzenie ich do żyznej, uniwersalnej ziemi jeszcze zanim wypuszczą liście. W naszej ofercie posiadamy drzewa owocowe: jabłonie, śliwy, grusze, czereśnie, wiśnie; krzewy owocowe: borówki amerykańskie, jagody kamczackie, porzeczki, agresty. Jeśli będą mieli Państwo pytania dotyczące ich sadzenia lub pielęgnacji, na miejscu we wszystkim doradzą nasi sprzedawcy.

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze

W sobotę, 24 marca serdecznie zapraszamy na Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze. W godzinach między 9:00 a 14:00 będzie można  dowiedzieć się od ogrodniczego eksperta- Witolda Czuksanowa, w jaki sposób prawidłowo sadzić i pielęgnować rośliny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a wraz z naszymi partnerami (Kronen, Agrecol, Ramp- piękny ogród, Kwazar) zapewniamy potrzebne materiały. Posadzone własnoręcznie wiosenne kwiatki będzie można zabrać na swój balkon, taras, czy ogród. Do udziały w wydarzeniu zachęcamy również najmłodszych, bo oprócz zabawy to również dobry sposób na zaszczepienie w nich wrażliwości na przyrodę i kontakt z naturą. Witold Czuksanow jest autorytetem w branży, autorem książek i poradników ogrodniczych z kalendarzem biodynamicznym na cały rok, wielu osobom znanym z programu telewizyjnego "Rok w ogrodzie". -------------------- Miejsce: Florabit Ogrodnictwo, ul. Andersa 15, Gliwice - 24 marca (sobota) 2018, 9:00-14:00  

Program

Informujemy, że uczestniczymy w programie Miasta Gliwice – „Rodzina 3+”,  który jest skierowany do członków rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gliwic. W ramach realizacji programu, wprowadzamy do swojej oferty 10% rabat na wszystkie oferowane przez naszą Firmę towary i usługi,  dla członków rodzin uczestniczących w programie Rodzina 3+. (Ulga nie łączy się z rabatami wynikającymi z karty stałego klienta oraz nie dotyczy towarów objętych promocją.)

WIĘCEJ AKTUALNYCH INFORMACJI...

NAJNOWSZE AKTUALNE INFORMACJE dotyczące naszej Firmy znajdą Państwo na: //facebook.com/florabit1992

LEKARZ ROŚLIN

Konsultacji udziela u nas „lekarz roślin”, więcej informacji w ogrodnictwie.

PRAKTYKI ZAWODOWE

Od wielu lat prowadzimy również działalność edukacyjną. Osoby chcące zdobyć zawód: „ogrodnik”, „technik architektury krajobrazu”, „sprzedawca” mają możliwość odbycia praktyk w naszej firmie.